Yerli Mekan -- Mekanın Burası
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gençlerin Yeni Mekanı Yerli Mekan Herşeyi Bulabilirsiniz

AnasayfaAnasayfaGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
En kısa zamanda yeni gelışmelerle karsınızda olacagiz...

Cinsiyet değiştirme

YazarMesaj
SéRzéNisT
Miss Admin
Miss Admin
SéRzéNisT

Kadın Mesaj Sayısı : 1181
Kişisel İleti :        [ SaMT-ı Ümid &  mASUmhaNE BedeN ]        
Ruh Hali : Cinsiyet değiştirme Cilgin10

Cinsiyet değiştirme Empty
MesajKonu: Cinsiyet değiştirme   Cinsiyet değiştirme I_icon_minitimePtsi Mart 09, 2009 7:56 am

Son 21 yılda 500 kadar cinsiyet değiştirme operasyonu yapan Doktor, hastaları ile ilgili sırlar anlattı.

İzmir'de bir doktor varmış, yatında kaçak ameliyat yapıyor. Sonra hastalarının hepsi, perişan halde bana geliyor..

Doç. Dr. Harun Özkan Türkiye'nin başarılı estetik cerrahlarından biri. Kıbrıs Barış Harekâtı'nda gösterdiği üstün başarı nedeniyle cesaret ve feragat madalyasıyla ödüllendirilen tek doktor olduğunu anlatan Özkan'ı meslektaşlarından ayıran diğer nokta ise sıradışı uzmanlık alanı. 1988'den bu yana 500'e yakın cinsiyet değiştirme ameliyatına imza atan Özkan, " Hastalarımın hepsi ameliyattan sonra elime sarılıp 'babamsın' diyor. Onlar şimdi benim kızlarım" diye konuşuyor. Özkan cinsiyet değiştirme ameliyatının inceliklerini ve başından geçen ilginç hikâyeleri Sabah'a anlattı. "1988'e kadar Medeni Kanun'da ilgili bir yasa yoktu sanırım Bülent Ersoy'dan sonra ek madde çıkartıldı. Bu da yetersiz kaldı. Şimdi tek dayanağımız 2001'de çıkartılan yeni yasa" diyen Özkan, "Hastanın elinde mahkeme kararı yoksa o ameliyatı yapmam. İnsanımız mahkemeyle uğraşmaktan korkuyor, illegal yollara başvurunca da sakat kalıyor. Yaptığım ameliyatların yarısına yakını düzeltme ameliyatları" şeklinde konuşuyor.

'TÜRKİYE 3 KAT DAHA UCUZ'
"Türkiye'de ameliyatlar diğer ülkelere nazaran 3 kat daha ucuz. Yaptığımız işin kalitesini gören bize geliyor, yılda 5-6 ameliyat yapıyorum" diyen tanınmış doktor, bu işi illegal yollardan yapan doktorların bulunduğunu da belirterek şöyle konuşuyor: "Mesela İzmir'de bu işi kaçak olarak yapan bir doktor var. İhtisasını Almanya'da yapmış. Bir de yatı varmış. Gelen hastalarının bir kısmı yatta ameliyat olduğunu ya da ameliyat sonrası yatta kaldığını söylüyor. Ama hastaların hepsi perişan halde bize geliyor. Bu adam çıkalı piyasaya bir iki sene oluyor." Hastalarının arasında üniversite hocaları, doktorlar, mühendisler olduğunu anlatan Özkan, aileleriyle başvuran hastaların şanslı olduğunu ve fuhuş batağına düşmediğini anlatıyor. Doç. Dr. Harun Özkan çarpıcı örnekler de veriyor: "Bir elektronik mühendisi vardı, çalıştığı fabrikada bayan olarak devam etti işine. Şimdi Yalova'ya yerleşmiş bir kızımız var mesela. İçlerinde evlenenler de var. Bir gün içeri şık bir takım elbise ve elinde çantasıyla girdi. İşadamıydı. Dantelli külot giymiş. Göğüslerini gizlenecek kadar büyüten erkekler, göğüslerini aldırmak için gelen kadınlar da var."
Doç. Dr. Harun Özkan, gebe kalmak gibi "gerçek dışı" isteklerle kendisine gelenleri ameliyat etmediğini belirtiyor. Erkeğin kadına dönüşme sürecini ise adım adım fotoğraflar eşliğinde anlatıyor: Harun Özkan önce burun, çene ve yanaklarda yaptığı değişiklikler ve boğazdaki adem elması çıkıntısını alarak hastasına kadınsı yüz hatları kazandırıyor. Birkaç ay sonra göğüs ve kalçalar dolgunlaşıyor. En son cinsiyet değişimi operasyonu gerçekleştiriliyor. Ameliyat sonrası prostatı alamadıklarını anlatan Özkan "Prostat ameliyatı olan kadın görürseniz doğrudur. Yıllar sonra prostat ameliyatı olan vakalarım var" diyor. Cinsiyet değişiminin maliyeti de hayli yüksek. Her bir müdahalenin fiyatı on bin liradan başlıyor.

Doç. Dr. Cüneyt Özek: "Biz üniversite hastanesi olduğumuz için cinsiyet değişimi vakalarında en az iki yıllık izlemeye dayanan psikiyatri raporu istiyoruz. Bu nedenle bize daha çok entelektüel hasta geliyor. Kaçak ameliyatların yapıldığı bizim de kulağımıza geliyor. Ancak İzmir'de açık denizde gemiyle bu ameliyatların yapıldığı yönünde bir duyum bugüne kadar almadık. Bu tür girişimler insanlık dışı."

Prof. Dr. Murat Topalan: "Bir toplantıda İzmir'de bir gemide böyle operasyonlar gerçekleştirildiğini duymuştum. Ama ayrıntılarıyla bilmiyorum. Biz bölümümüzde daha çok kadından erkeğe dönüştüren operasyonlar yapıyoruz. Biz bu hastaları çaresiz hastalar olarak değerlendiriyoruz. Hasta çare olacaksa her şeye evet diyebiliyor. Dolayısıyla operasyonun nerede yapıldığına pek bakmıyor. Duydukları anda gidip yaptırabiliyor."

Alıntıdır
http://yerlimekan.yetkinforum.com/

Cinsiyet değiştirme
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Forumuzun Cinsiyet OrtaLaması.
» Internet Explorer’da Anasayfa Değiştirme Sorununa Çözüm